آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / انواع گل ختمی چه کاربردی دارند؟

انواع گل ختمی چه کاربردی دارند؟

تا چه اندازه با انواع گل ختمی آشنایی دارید؟ آیا این گیاه می تواند مصارف دارویی نیز داشته باشد یا تنها یک گیاه زینتی است؟ از نظر علوم طبی چه کاربردی دارند و چه مزیت هایی می توان برای آن نام برد؟
بدون شک بسیاری از ایرانیان به خاطر سابقه تاریخی علم طب در ایران، طب سنتی را که عموماً با گیاهان دارویی سروکار دارد، می شناسند. حتی بسیاری از ایرانیان همانند دیگر سرزمین های شرقی به دنبال راه های درمانی به کمک گیاهان می باشند.
از این رو می توان با معرفی انواع گیاهان دارویی که هر یک می تواند در موارد بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد، این نیاز افراد را برای بهبود سلامتیشان با کمک داروهای گیاهی سالم، جوابگو بود.
یکی از انواع گیاهان دارویی که در ایران به اندازه کافی کشت داده شده و از سوی دیگر خواص متعددی برای آن ذکر شده است، انواع گل ختمی می باشد.

انواع گیاه گل ختمی چیست؟

شاید یکی از ویژگی اکثر گیاهان دارویی خودرو بودن آن هاست. در واقع این گیاهان وحشی به وفور و راحتی می توانند به دست آیند و در نتیجه سلامت انسان را تامین کنند. همچنین برای کشت و پرورش آن ها نیازی به رعایت جزئیات و دقتی که در مورد گیاهان زینتی می باشد، وجود نخواهد داشت.
گیاه ختمی با توجه به رنگ گل به انواع گل سفید، گل بنفش و گل سیاه تقسیم بندی می شود.
برای هر یک از انواع آن مصارفی نام برده شده است با این حال اکثر کارشناسان عقیده دارند که گل ختمی بنفش می تواند بیشترین کاربرد و بازده را داشته باشد.

انواع گل ختمی

کاربرد گیاه گل ختمی در طب سنتی

گیاه ختمی یکی از گیاهان دارویی است که از ریشه تا گل آن می تواند خواص دارویی خاص خود را داشته باشد.
در واقع برخلاف رخی از گیاهان که تنها گل یا برگ آن ها جنبه دارویی دارد، گیاه ختمی می تواند از طریق ساقه، برگ، گل و ریشه خود برای انسان سودمند باشد.
مهم ترین اندام هایی که این گیاه بر روی آن ها اثر می گذارد، اندام های داخلی به خصوص دستگاه گوارش می باشد. همچنین دستگاه دفع ادرار یعنی کلیه ها و همچنین مثانه و حتی در بسیاری از موارد تنظیم کار رحم را نیز می تواند بر عهده بگیرد.
منبع: گیاهان دارویی و زینتی

مطلب پیشنهادی

ختمی

قیمت انواع ختمی تمیز و ارزان

در کشورهای آفریقایی نیز دم‌نوش گل ختمی را برای درمان یبوست، سرطان، بیماری کبد و …

دیدگاهتان را بنویسید

آراد برندینگ