آراد برندینگ
خانه / ختمی چینی / کاربرد درمانی گیاه دارویی ختمی چینی

کاربرد درمانی گیاه دارویی ختمی چینی

کاربرد درمانی گیاه دارویی ختمی چینی چیست؟ گیاه دارویی ختمی چینی چه تفاوت هایی با گل ختمی معمولی دارد؟ اثر بخشی کدام یک برای کاربردهای درمانی آن بیشتر می باشد؟
گیاه ختمی یکی از گیاهان دارویی با شکل ها و تنوع زیاد است. این گیاه دارویی می تواند برای بسیاری از مصرف کنندگان از نظر های زیادی حائز اهمیت باشد اما نکته این جاست که این گیاه، گل های زیبایی نیز داشته و بنابراین برخی از آن ها به عنوان گیاهان زینتی نیز شناخته می شوند.
به عنوان مثال اگر چه گیاه ختمی بنفش، سفید و سیاه بیشتر به خاطر خواص دارویی خود مورد توجه می باشند، اما ختمی چینی یا ختمی ژاپنی، نوعی ختمی است که عمدتاً از جنبه زینتی آن استفاده می گردد.

خواص درمانی گیاه ختمی چینی

همانگونه که گفته شد، گیاه ختمی چینی، بیشتر به خاطر زیبایی و جذابیتی که دارد به عنوان یک گیاه چندساله زینتی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع گل های زیبای آن باعث شده است تا گل ختمی چینی یک گیاه بسیار شیک و زیبا برای حیاط خانه ها و فضاهای این چنینی باشد.
با این حال برخی از کشور ها از این گیاه برای خواص دارویی نیز استفاده می کنند.
خواص گیاه ختمی را می توان در اثر بخشی آن در بهبود شرایط پوست و مو خلاصه کرد. به طوری که برخی از کشور ها از آن برای تقویت موی خود استفاده می کنند. در صورتی که برخی دیگر از کشورهای شرقی از آن برای زیباسازی پوست بهره خواهند برد.
با توجه به اینکه ختمی ژاپنی یا چینی بیشتر به خاطر جنبه های زیبا شناختی و زینتی که دارد مورد توجه است بنابراین گل ختمی معمولی یا ایرانی نسبت به نوع چینی از نظر خواص درمانی بهتر عمل کرده و عمدتاً برای این مصارف کاربرد خواهد داشت.
منبع: گیاهان دارویی و زینتی

مطلب پیشنهادی

صادرات گل ختمی

صادرات گل ختمی چینی

مقصد صادرات گل ختمی چینی کجاست؟ آیا شما پروررش دهنده گل ختمی چینی هستید و …

دیدگاهتان را بنویسید

آراد برندینگ